Okna w sali konferencyjnej

Sale konferencyjne mają to do siebie, że powinny być jednocześnie jasne i takie, które w każdej chwili można przyciemnić. Wiąże się to oczywiście z pokazywaniem wszelkiego rodzaju prezentacji multimedialnych, które lepiej ogląda się w zacienionych pomieszczeniach. Jest to także dużo bardziej komfortowe i dla mówców, i dla słuchaczy. Nie chodzi bowiem o całkowitą ciemność, a stworzenie odpowiedniej atmosfery, która będzie sprzyjać skupieniu i wygodzie w czasie szkolenia czy też konferencji.

Ze względu na to, że sale konferencyjne są umieszczone w różnych miejscach w budynku, to należy je wyposażyć w odpowiednie elementy, które będą sprzyjać wygodzie uczestników szkolenia lub konferencji. Z pomocą przychodzą tutaj markizy kronmat dzięki którym w jednej chwili można przyciemnić pomieszczenie i sprawić, że słońce nie będzie przeszkadzać w prezentacji multimedialnej.

Oczywiście lepiej jest, kiedy sala konferencyjna jest odpowiednio naświetlona, dlatego też dobrze, że znalazła się w miejscu nasłonecznionym, od południowej strony budynku. Dzięki temu, że wykorzystamy markizy manualne, to słońca zawsze można się pozbyć w trakcie konferencji. Gorzej jest, kiedy z założenia sala znajduje się w miejscu zacienionym i ciemnym. Wtedy nawet ostre i dobre oświetlenie sztuczne nie będzie dobrym rozwiązaniem. Światło naturalne zupełnie inaczej wpływa na człowieka i sprawia, że jego organizm działa odpowiednio. Sztuczne światło zdecydowanie szybciej męczy i rozprasza uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *