Rolety – co to takiego?

Żaluzje okienne to rodzaj pokrycia okna. Istnieje wiele różnych rodzajów rolet, przy użyciu różnych systemów i materiałów. Typowe rolety wewnętrzne są wykonane z listew, bądź z tkaniny, drewna, plastiku lub metalu, które dostosowują się obracając z pozycji otwartej do zamkniętej, pozwalając listwom zachodzić na siebie. Istnieją również rolety dekoracyjne, które korzystają z jednego kawałka materiału zamiast listwy.

Termin rolety jest również czasem używany do opisania pokrycia okiennego ogólnie w tym kontekście rolety obejmują niemal każdy rodzaj pokrycia okna, czyli także żaluzje, rolety dekoracyjne fakro rzymskie i oczywiście standardowe pionowe i poziome żaluzje. Rolety metalowe są często używane na zewnątrz domu lub firmy w celu ochrony przed kradzieżą, temperaturą, złą pogodą i ogniem (w podatnych na pożary obszarach). Często te rolety są sterowane mechanicznie, a nie ręczne. Termin rolety jest również czasem używany, trochę niedokładnie, aby opisać pokrycia okna, np. żaluzje, rolety, rolety rzymskie i oczywiście pionowe i poziome żaluzje.

Jak widać opcji jest naprawdę bardzo wiele, jest w czym wybierać. Jeśli nie wiecie jednak gdzie dokonać zakupu zapraszamy na dodatki.velset.pl! Znajdziecie tutaj różne ciekawe akcesoria do okien, nawet żaluzje elektryczne, i to wszystko w naprawdę dobrej jakości i przede wszystkim dobrej cenie!

Więcej na dodatki.velset.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *